Poradna

1. Jaké klimatické podmínky jsou vhodné pro aplikaci prevence a provádění čištění graffiti?

Pro aplikaci preventivních nátěrů jsou vhodné teploty v rozmezí +10 °C až +25 °C. Při nižších teplotách nedochází k tvorbě ochranného filmu na ošetřovaném povrchu. Naopak při vyšších teplotách se díky rychlejšímu odpařování navyšuje spotřeba preventivního přípravku. Aplikace se neprovádí za deštivého počasí! Pro odstraňování graffiti jsou vhodné teploty v rozmezí +5 °C až +20 °C. Při nižších teplotách je čištění značně obtížnější. Naopak při vyšších teplotách se díky rychlejšímu odpařování navyšuje spotřeba čisticího přípravku a je znemožněno dlouhodobé působení. Aplikace se neprovádí za deštivého počasí ani na přímém slunci!

2. Kde mohu sehnat vaše výrobky Graffiti prevence - potřebujeme na paneláku u nové fasády ochránit spodní část před vandaly?

Výrobky z řady Graffiti prevence nejsou samostatně prodejné, nabízíme je pouze jako součást komplexních služeb aplikace preventivního nástřiku/nátěru. Důvodem je garance správné aplikace a následných záruk. Pokud máte zájem o nabídku těchto služeb, obraťte se přímo na našeho specialistu, manažera AntiGraffiti programu p. Miroslava Bajera na graffiti@severochema.cz.

3. Lze použít preventivní nátěry i na zateplené fasády?

Ano, provádíme aplikaci preventivních AntiGraffiti nástřiků i na zateplovací systémy.

4. Lze účinně vyčistit “graffiti malůvky“ i z keramického obkladu?

Takto “od stolu“ nelze jednoznačně odpovědět, je nutná kontrola přímo na místě. U čištění a jeho účinnosti velice záleží na velkém množství faktorů: na typu použité barvy, jejím stáří, jak moc na plochu svítí slunce, jak moc je porézní podkladový materiál, zda byl povrch předtím něčím ošetřen… Obecně lze ale říci, že z keramického obkladu jdou barvy odstranit lépe, než např. z porézní neošetřené omítky.

5. Od jakého výrobce jsou  vaše odstraňovače graffiti nátěrů?

Veškeré odstraňovače/čističe graffiti a preventivní nátěry jsou naše vlastní výrobky, které od základu vyvíjíme, testujeme, necháváme certifikovat a dále inovujeme dle požadavků zákazníků. Máme tak pod kontrolou celý proces a tím jsme schopni garantovat zákazníkovi kvalitu dodávky.